.:Wargaming Zone:. - serwis wargamingowy - .:Kluby:.
Wargaming Zone     
Wtorek godzina 09:51,
11 grudzień 2018

Pracownia STRATEG Domu Kultury Śródmieście w Warszawie.
Data: Pi± 19 Lis, 2004

Pracownia, która znajduje się na ulicy Kredytowej 6 m 73 (wcześniej Mokotowska 55), istnieje od 2000 roku w ramach Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. Jej działalność skierowana jest głównie do osób rozpoczynających dopiero swą przygodę z wargamingiem, a dominującą grupę wiekową stanowi młodzież gimnazjalna i szkół średnich.

Wprowadzenie w wargaming rozpoczynamy od szkoły mikromodelarstwa: prowadzimy naukę budowy elementów terenu i kompletnych makiet i elementów nastawnych terenu, dalej wykonania, malowania i sposobów wykończeń modeli sprzętu oraz figur żołnierzy z różnych okresów historycznych. Przy wykorzystaniu wykonanych elementów można rozpocząć właściwy wargaming, czyli rozgrywanie strategicznych, historycznych gier wojennych. Używane systemy są dostosowane do wieku i potrzeb osób początkujących, pozwalają na odtworzenie starć w skali taktycznej lub operacyjnej. Bitwy toczone na makietach odznaczają się widowiskowością trudną do osiągnięcia przy pomocy gier planszowych. Opcje kampanijne systemów oraz wykonane w Pracowni mapy pozwalają na przeprowadzenie niewielkiej kampanii, wymagającej od uczestników umiejętności czytania map i pracy sztabowej. Używamy następujących systemów:

  • Autorski system rozgrywania starć w okresie II Wojny Światowej


  • DBA


  • Napoleonic Warfare


  • Scramble


  • Red Baron


  • Zmierzch Żagli


  • GI Commander


  • Trafalgar
W zajęciach w Pracowni jednorazowo może uczestniczyć nawet kilkanaście osób, podczas gdy kilkadziesiąt osób korzysta z Pracowni w ciągu tygodnia. Do wyłącznej dyspozycji Pracowni pozostaje lokal o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, na który składają się 3 sale z pełnym zapleczem socjalnym. Koszt zajęć wynosi 30zł/miesiąc, odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16.30-20.30. W soboty, od godziny 9.00 do 13.00 lub do ostatniego chętnego.Bliźniacza pracownia (GROT) funkcjonuje od grudnia 1998 roku przy Szkole Podstawowej nr 314 przy ul Porajów (Warszawa Tarchomin). Zajęcia odbywają się w poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 17.00-20.00. Szczegóły można znaleźć pod adresem http://www.bok.waw.pl/sekcjamodele.phpŚrodowisko związane z obiema pracowniami było inicjatorem pierwszej i co roku przygotowuje kolejne edycje Warszawskiego Konwentu Gier Strategicznych „Grenadier" www.grenadier.wargamer.plProfesjonalny zespół instruktorski, wywodzący się z Pracowni Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej na Woli, posiada już ponad ćwierć wieku doświadczeń w zakresie mikromodelarstwa, historii wojskowości i wargamingu. Służymy pomocą w poszukiwaniu źródeł historycznych, niezbędnej ikonografii bądź dokumentacji zdjęciowej czy wreszcie organizacji i struktury wojsk w wybranych okresach historycznych. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy, wymianę informacji czy nieznane nam systemy wargamingu historycznego. Z definicji nie jesteśmy zainteresowani systemami niehistorycznymi. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach.Kontakt z zespołem instruktorskim obu pracowni jest możliwy bezpośrednio w godzinach zajęć, telefonicznie (Tomasz Kowalczyk, tel. 785 202 379) bądź poprzez adresy tk1815@wp.pl oraz jacekbajer@onet.pl


Komentarze

Nd 18 Lut, 2007 tygrys42 napisa:
djorame widziałem grarulacje.wspaniała godna uznania życze dalszych wspaniałych ośągnięć.przyjaciel tygrys42

Wt 28 Mar, 2006 Gość napisa:
Dodatkowo można kontaktować się z prowadzącym pracownie: tomasz.kowalczyk8@neostrada.pl

Aktualnie przed pracownią chyba jedno z najważnieszych wyzwań w historii jej działalności - organizacja pierwszego w Polsce Warszawskiego Konwentu Gier Strategicznych "GRENADIER".
Dodatkowym elementem tego wydarzenia będzie rekonstrukcja (makieta plastyczna) zamachu na Doódcę SS i Policji na Dystrykt Warszawski Franza Kutschere.


Dodaj komentarz