.:Wargaming Zone:. - serwis wargamingowy - .:Kluby:.
Wargaming Zone     
Wtorek godzina 09:47,
11 grudzień 2018

Klub Gier Strategicznych „Sadyba” w Warszawie
Data: Śr 22 Lis, 2006

KGS „Sadyba” ma swoją siedzibę przy ulicy Korczyńskiej 6. Klub powstał w 2002 roku jako jedna z form zajęć w Ośrodku Edukacji Kulturalnej „Sadyba” w Warszawie. Zajęcia są przygotowane pod kątem osób poznających dopiero gry strategiczne i zainteresowanymi systemami historycznymi (np. Mein Panzer, General Quarters, Coldwar Commander), chociaż nie tylko. Większość grupy stanowi młodzież gimnazjalna i starszych klas szkoły podstawowej, głównie z rejonu osiedli Sadyba i Stegny oraz Wilanowa.

Koncentrujemy się na doborze jednostek i grze. Okazjonalnie organizujemy zajęcia w całości poświęcone modelowaniu terenu czy malowaniu modeli, bazując na rozmowie i poradach odnośnie konkretnych figurek i jednostek. Uczestnicy wykonują elementy makiety samodzielnie w domu. Najczęściej rozgrywamy historyczne i hipotetyczne bitwy z okresu II wojny światowej, wykorzystując mechanikę systemu Mein Panzer. Od 2006 roku rozgrywamy także pojedynki morskie wg zasad III edycji General Quarters oraz bitwy na współczesnym polu walki (Coldwar Commander). W naszych grach wykorzystujemy modele GHQ, dostępne w sklepie Wargamer.

Wyremontowana sala w podziemiach budynku, z własną łazienką, jest miejscem spotkań dla grupy 5-8 graczy. Spotkania odbywają się w czwartki w godz. 17:30 - 20:00. Zajęcia kosztują 5zł na miesiąc, a z uzyskanych środków są kupowane materiały i gotowe elementy do makiet.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

Kontakt osobisty z prowadzącym jest możliwy w czasie zajęć. Korespondencję elektroniczną proszę kierować na adres prowadzącego zajęcia: rademon@o2.pl

Klub Gier Strategicznych „Sadyba”

Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Sadyba”

ul. Korczyńska 6, Warszawa

Prowadzący: Radosław „Rademon” Kabaciński, tel. 0 608 431 221, e-mail: rademon@o2.pl

Komentarze

Dodaj komentarz