.:Wargaming Zone:. - serwis wargamingowy - .:Kluby:.
Wargaming Zone     
Wtorek godzina 09:47,
11 grudzień 2018

Oddział Ósmy - Łódź
Data: Nd 14 Sty, 2007

„Oddział Ósmy” ma swoją siedzibę na ulicy Piotrkowskiej 107. Nie jesteśmy jakimś zorganizowanym klubem. Jest to sklep z figurkami, zasadami do gier, siedziba firmy „Oddział Ósmy” i zarazem miejsce spotkań fascynatów historycznych gier bitewnych.

Póki co grono stałych bywalców liczy 5 osób. Nasze zainteresowania obecnie koncentrują się głównie na wojnach współczesnych odtwarzanych przy użyciu systemu Modern Spearhead. Zainteresowania bywają jednak zmienne i często można spotkać nas rozgrywających starcia z innych epok.

W odniesieniu do starożytności i średniowiecza preferujemy zasady DBA, DBM, przymierzamy się również do rozgrywek w systemie „Armati”. Wojny napoleońskie rozgrywamy głównie według systemów „Esprit de Corps” i „Hose Foot and Guns”, być może wkrótce na naszym stole zagoszczą również gry takie jak „Shako” czy „Grande Armee”. Wojna secesyjna to przede wszystkim zasady „Hose Foot and Guns”. II wojna światowa reprezentowana jest przez „Crossfire’a”, „Spearhead’a” i „Operation Overlord”. Konflikty współczesne jak wyżej wspomniano rozstrzygamy przy użyciu systemu „Modern Spearhead”.

Nie organizujemy, żadnych oficjalnych pokazów zasad czy też malowania. Jesteśmy po prostu grupą osób interesujących się grami historycznymi. Nasze rozgrywki nie są dla nikogo zamknięte, jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wyglądają historyczne gry bitewne - serdecznie zapraszamy. Z racji nieformalnego charakteru naszego klubu nie mamy ustalonych godzin urzędowania, spotykamy się zazwyczaj w soboty około południa.

Oddział Ósmy

Ul. Piotrkowska 107 Łódź

Kontakt elektroniczny: ney@vp.pl, lub poprzez serwis Wargaming Zone.

Komentarze

Dodaj komentarz